Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )



> Правила раздела

Здесь ведется обсуждение юридических вопросов, связанных как с покупкой, эксплуатацией и продажей автомобиля, так и с общением с нашими доблестными госорганами.
Название темы должно кратко описывать ее содержание.
Флуд и оффтоп запрещены!

> Дії під час складення протоколу, про адмін. порушення
semesh
сообщение Mar 26 2009, 12:13
Сообщение #1


Скромняга


Группа: Мазда-Гвардия
Сообщений: 7,356
Регистрация: 13.09.2007
Из: оттуда

Спасибо сказали: 539 раз(а)
Авто: М3
Имя: Мікола



Выкладываю рекомендации согласно которым можно обезопасить себя от неправомерных (и остальных smile.gif) действий инспекторов ДПС. Разработка юриста для нашей компании, вот решил поделиться с любимым маздаклубом.


Итак:

Дії під час складення протоколу про адміністративне правопорушення:

1. Після того як інспектор надає нам протокол для ознайомлення та підписання, обов’язково закреслити всі пропуски на ньому (порожні місця), щоб уникнути можливих дописок.
2. Не ставити на протоколі підпис, що підтверджує Ваше ознайомлення з правами та обов'язками передбаченими ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП та ч. 2 ст. 130 КУпАП, оскільки, як правило "гайци" з такими правами і обов'язками не ознайомлюють.
3. Не підписувати протокол в другому встановленому на протоколі місці оскільки такий підпис можна трактувати як Ваше погодження з правопорушенням (питання спірне, але на мій погляд краще не підписувати);
4. В протоколі зазначити приблизно наступне: "З протоколом ознайомлений, протокол складений за моєї присутності, підписувати протокол в частинні погодження з ним ВІДМОВЛЯЮСЬ, оскільки не порушував ПДР (правил дорожнього руху), вважаю дії інспектора ДПС незаконними та такими, що порушують мої права з наступних причин: ____________________________________(пиш
емо те, на що вистачить фантазії, але по суті правопорушення, наприклад: Інспектор ДПС не надав жодних доказів перевищення мною встановленої швидкості, надавши мені показання прилада який не обладнаний засобами фото та/або відео фіксації, а враховуючи те, що я їхав зі швидкістю приблизно 50 – 55 км/год, вважаю, що швидкість зафіксована таким приладом не моя, також інспектор порушив мої права не ознайомивши мене з положеннями ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП та ч. 2 ст. 130 КУпАП, маю свідків які можуть підтвердити той факт, що я рухався з встановленою швидкістю, а також той факт що мої права та обов’язки інспектором ДПС мені не роз'яснювались, а саме: ___________________________________ (ПІБ свідка, його адреса, можна також паспортні дані))" СТАВИМО ПІДПИС, ПІБ І ДАТУ ПІД ТЕКСТОМ, ЯКИЙ ВИ НАПИСАЛИ;
5. В будь-якому випадку вимагаємо у Інспектора ДПС надання копії такого протоколу так як це його обов’язок встановлений абзацом 2 ст. 254 КУпАП відповідно до якого Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
6. Порада: Слід спочатку закреслити всі пропуски залишивши пустими тільки два місця для Ваших підписів, потім написати пояснення (див п. 4), а тільки потім поставити прочерк на місцях для Вашого підпису. Потім повертаємо Протокол інспектору і вимагаємо копію відповідно до абзацу 2 ст. 254 КУпАП.
7. Слід пам'ятати, що відповідно до Наказу МВС від 22.02.2001 р. № 185, а саме п.п. 2.4. цього наказу, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, я протокол підписаний особою, відносно якої він складений (В ЯКОМУ САМЕ МІСЦІ ОСОБА МАЄ ПІДПИСАТИ ПРОТОКОЛ КУПАП НЕ ГОВОРИТЬ).


Слід звернути увагу!


Стаття 254. Складення протоколу про адміністративне правопорушення
Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.

Стаття 256. Зміст протоколу про адміністративне правопорушення
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються:
дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
( Положення частини першої статті 268, за яким обмежується право на вільний вибір особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, як захисника своїх прав, крім адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи втратили чинність як такі, що є неконституційними на підставі Рішення Конституційного Суду N 13-рп/2000 ( v013p710-00 )
від 16.11.2000 ) Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого
фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову
по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 160-2, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7 і 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення її від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (міліцією) піддано приводу.
Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов’язковою.

Сообщение отредактировал semesh - Mar 26 2009, 12:28


--------------------


Go to the top of the page
Вставить ник semesh в ответ
+Quote Post
 
Start new topic
Ответов
ghtktcnm
сообщение May 13 2018, 18:24
Сообщение #2





Группа: Новичок
Сообщений: 5
Регистрация: 13.05.2018
Из: днепр

Спасибо сказали: 0 раз(а)
Авто: Mazda 35



При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 160-2, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7 і 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення її від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (міліцією) піддано приводу.
Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов’язковою. ]]>]]>
Go to the top of the page
Вставить ник ghtktcnm в ответ
+Quote Post

Сообщений в этой теме
- semesh   Дії під час складення протоколу   Mar 26 2009, 12:13
- - eho   а что значит: КУПАП НЕ ГОВОРИТЬ?   Mar 26 2009, 12:45
|- - semesh   Цитата(eho @ Mar 26 2009, 12:45 ) а что з...   Mar 26 2009, 13:42
- - semesh   Для тех кому многабукаф: При ознайомлені з проток...   Apr 1 2009, 15:18
|- - TEREN   Цитата(semesh @ Apr 1 2009, 15:18 ) Для т...   Jan 30 2010, 18:24
|- - magic   Цитата(semesh @ Apr 1 2009, 16:18 ) Для т...   Jan 30 2010, 18:54
|- - semesh   Цитата(magic @ Jan 30 2010, 18:54 ) о, сп...   Feb 1 2010, 09:55
- - Grand Champ   по поводу подписания протоколов -на прошлой недел...   Jan 30 2010, 17:10
|- - Sergu44o   Цитата(Grand Champ @ Jan 30 2010, 17:10 )...   Jan 30 2010, 17:13
|- - prilia   Цитата(Sergu44o @ Jan 30 2010, 17:13 ) тю...   Jan 30 2010, 18:06
|- - Grand Champ   Цитата(Sergu44o @ Jan 30 2010, 17:13 ) тю...   Jan 31 2010, 19:25
- - Кеп   Пипец! Сори за мой стиль написания но досих по...   Feb 1 2010, 16:09
|- - -dp-   Цитата(Кеп @ Feb 1 2010, 16:09 ) Но про с...   Feb 2 2010, 09:08
- - Кеп   Мда, чесно говоря я не помню какой пункт! Но в...   Feb 2 2010, 09:19
- - Lyotchik   Ура еще одна победа)))) Сегодня выйграл суд, проти...   Feb 17 2011, 14:20
|- - Pavel   Цитата(Lyotchik @ Feb 17 2011, 15:20 ) ...   Sep 4 2011, 20:48
- - MaxKremenchug   Да приятно читать, но на практике стремно. Котечно...   Aug 2 2011, 22:41
- - Symbol_   прикольнуло про интимные наклонности   Sep 2 2011, 23:33
- - Dracula   ага кто-то уже писал что в ответ на вопрос инспект...   Sep 3 2011, 08:34
- - apophis   Большое спасибо, буду пользоваться)))   Sep 5 2011, 13:20
- - макс   В большинстве случаев протокол составляют в паре с...   Sep 5 2011, 21:58
|- - radar77   Цитата(макс @ Sep 5 2011, 22:58 ) В больш...   Sep 25 2012, 12:00
- - ghtktcnm   При розгляді справ про адміністративні правопоруше...   May 13 2018, 18:24
- - Руфуська   Спасибо помогло.   Oct 22 2018, 19:03


Reply to this topicStart new topic
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 




RSS Текстовая версия Сейчас: 23rd April 2024 - 16:23